Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Młodzi ludzie w wielkim świecie innowacji – stawiamy na wszechstronny rozwój uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku

20190102 logoprojektu

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Kreator Kariery rozwój doradztwa edukacyjno – zawodowego w powiecie pułtuskim.

20190102 logoprojektu

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

20190122 feriezimowe

W CZASIE FERII ZIMOWYCH uczniów klas I,II,IV,V zapraszamy na:
 
- zajęcia z ekoplastyki (drukowanie roślinami na papierze artystycznym), które odbędą się w poniedziałek 04.02.2019r. godz.10:00-12:00. Zajęcia poprowadzi p.Agnieszka Malicka.
- warsztaty pełne eksperymentów, które odbędą się w czwartek 31.01.2019r. Zajęcia poprowadzi p. Joanna Łach.
 
Uczniów klas VIII, III gimnazjum zapraszamy na zajęcia z:
 
- koszykówki, które odbędą się we wtorek 29.01.2019r. godz. 9:00-12:00. Zajęcia poprowadzi p. Łukasz Miłoszewski
- piłki nożnej, które odbędą się w środę 30.01.2019r. godz. 10:00-12:00. Zajęcia poprowadzi p. Artur Salamon.
- aerobiku, które odbędą się w czwartek 31.01.2019r. godz. 10:00-12:00. Zajęcia poprowadzi p.Barbara Trzcińska.
- koszykówki, które odbędą się we wtorek 05.02.2019r. godz. 9:00). Zajęcia poprowadzi p. Łukasz Miłoszewski.
 

ogłoszenie

twcn

UWAGA

 

 

 

 

 

 

W naszej szkole ruszają dodatkowe zajęcia z języka chińskiego.

Zajęcia prowadzi tajwański native speaker

ZAJĘCIA ODBYWJĄ SIĘ DWA RAZY W TYGODNIU :

GRUPA I – KLASY VIII i III WTOREK GODZ. 14.30 s.34

GRUPA II – KLASY IV i V ŚRODA GODZ. 12.50 s. 29

Promocja Szkoły

 

 

Tobie, Polsko, śpiewamy.....

20180511 104235Wszystkim  historycznym wydarzeniom towarzyszyła piosenka. Zagrzewała do walki, płakała nad losem żołnierza,  wybijała marszowy rytm, rzewnie zawodziła z tęsknoty za tymi, którzy poszli walczyć za ojczyznę… Niektóre pieśni  są szczególnie bliskie sercu Polaków.  Uczniowie  przywołali je 11 maja podczas Konkursu Pieśni Patriotycznej ,,Witaj, Majowa Jutrzenko”. Tego dnia  naszą szkołę rozbrzmiewającą śpiewem odwiedził szczególny gość – wiceburmistrz Pułtuska – p. Andrzej Popowicz, który wyraził zgodę na udział w pracy jury, w którym również zasiedli : p. Małgorzata Archacka – pedagog, p. Joanna Łach – nauczyciel świetlicy, p. Andrzej Ambroziak – Dyrektor Szkoły Muzycznej. Zgodnie z regulaminem konkursu poszczególne klasy reprezentowali soliści lub zespoły. Scenariusz konkursu, który opracowała pedagog – p. Elżbieta Iwanowska, zawierał przywołanie historycznych wydarzeń, które zmieniły los naszej ojczyzny i krótką genezę zapowiadanych pieśni.  Wykonawców zapowiadały uczennice klasy III b: Natalia Lipińska i Martyna Plagowska. Ogółem wykonano 13 pieśni. Jury przyznało dwie Nagrody Specjalne: po jednej za wykonanie zespołowe w kategorii klas młodszych  - IB i klas starszych –III A ( solistka – Monika Napiórkowska i chór).  Nagrody za zajęcie I miejsca w kategorii klas młodszych otrzymali:  Paweł Kiljańczyk z klasy IB ,  Zuzanna  Stańkowska i Zofia Jaszczak z klasy IVA ,  w kategorii starszych  trio : Nadia Borucka, Adam Tośka i Kornel Binienda z klasy VII B. Wyróżnienia: Natalia Elak z klasy III B oraz Alicja Borek z klasy IIIC.  Ponadto drużyna harcerska wyróżniła  uczennicę  Joannę Jarząbek  za dobór repertuaru i wykonanie pieśni bez akompaniamentu. Widowni najbardziej podobały się występy najmłodszych uczniów  klasy I B, którzy słowami współczesnej piosenki pięknie zaświadczali ,,jesteśmy Polką i Polakiem”.  Również niezwykle interesująco zaprezentowała się klasa III A w piosence ,,Flaga”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie Dyrektor Szkoły –p. Anna Kamińska podziękowała realizatorce konkursu – p. Elżbiecie Iwanowskiej i zapowiedziała kontynuację  patriotycznych śpiewów za rok. 

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...