Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Patronat Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego

20181105 mko1


Ogłoszenie

twcn

UWAGA

 

 

 

 

 

 

W naszej szkole ruszają dodatkowe zajęcia z języka chińskiego.

Zajęcia prowadzi tajwański native speaker

ZAJĘCIA ODBYWJĄ SIĘ DWA RAZY W TYGODNIU :

GRUPA I – KLASY VIII i III WTOREK GODZ. 14.30 s.34

GRUPA II – KLASY IV i V ŚRODA GODZ. 12.50 s. 29

Promocja Szkoły

 

 

Podsumowanie projektów profilaktycznych

20181008 110204W październiku zrealizowaliśmy projekt Lokalna Burza Mózgówpo hasłem „Jesteś rozsądny – Jesteś bezpieczny”.  Uczestnicy podczas debaty zdobywali i utrwalili wiedzę na temat profilaktyki, uzależnień i odpowiedzialności karnej za czyny niedozwolone przez nieletnich i dorosłych.

Podsumowaniem prelekcji zaproszonych gości – przedstawicieli instytucji pomocowych był quiz tematyczny dla uczestników Debaty, który był pierwszym, punktowanym zadaniem podczas Lokalnej Burzy Mózgów. W następnym etapie drużyny przystąpiły do przedstawienia w formie plastycznej – ulotka reklamowa/plakat – wylosowanej instytucji pomocowej m.in. MOPS, PSSE, KPP. Spotkanie w PSP nr 1  zintegrowało dzieci  i młodzież z gminy Pułtusk. Wysłuchanie prelekcji, debata oraz wykonywanie zadań w czasie spotkania uzmysłowiło uczestnikom złożoność problemów wynikających z wszelkiego rodzaju uzależnień, wykształciło umiejętność dostrzegania problemów, nazywania ich i rozwiązywania. Uruchomiło pomysłowość i kreatywność w czasie projektowania ulotek i plakatów oraz utrwaliło wiedzę z zakresu szeroko pojętej profilaktyki. Wspólne wykonywanie zadań jednoczyło zespół, uczyło organizacji pracy i zdrowej rywalizacji. Szczególne gratulacje kierujemy do dwóch nagrodzonych szkół podczas realizacji projektu – Zespołu Szkół nr 2 w Pułtusku i Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku.

 

Szkoła Dla Rodzicówto drugi realizowany projekt w pułtuskiej Jedynce.Pierwsze spotkania w ramach projektu odbyły się już we wrześniu. Rodzice otrzymali materiały kształcące i sprawdzające umiejętności wychowawcze. Zostali zapoznani z instytucjami pomocowymi, ich kompetencjami oraz sposobami kontaktów z nimi. Uzyskali pomoc w wypełnianiu dokumentów skierowanych do instytucji pomocowych,  na przykład do poradni psychologiczno – pedagogicznej, wspólnie z realizatorami  projektowali możliwości rozwiązania problemów wychowawczych. Konsultacje indywidualne prowadzone były przez p. Elżbietę Iwanowska – pedagoga oraz p. Grażynę Błachnio – psychologa.

Zapraszamy do naszej galerii.

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...