Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Młodzi ludzie w wielkim świecie innowacji – stawiamy na wszechstronny rozwój uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku

20190102 logoprojektu

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Kreator Kariery rozwój doradztwa edukacyjno – zawodowego w powiecie pułtuskim.

20190102 logoprojektu

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Promocja Szkoły

 

 

Gala Wolontariatu

received 8335597870932504 czerwca Szkolny Klub Wolontariusza ,,Iskierka” kierowany przez pedagog Elżbietę Iwanowską  podsumował działania ostatnich trzech lat. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, m.in. Tomasz Sobiecki – Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk, Irena Łapińska – Siarkiewicz-  emerytowana nauczycielka, wychowawca wielu pokoleń, Anna Pios i Sylwia Jędra, Prezes i Skarbnik z Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu, Wanda Koniecka – Pieńkos – Zastępca Prezesa Związku Piłsudczyków Oddział Pułtusk. Posła Ziemi Pułtuskiej, Ministra Środowiska   Henryka Kowalczyka reprezentował asystent Jakub Groszkowski, który w jego imieniu nagrodził dwoje wolontariuszy: Katarzynę Grabczewską i Jana Bąka. Dyplomy i nagrody książkowe, które wręczali Anna Kamińska – Dyrektor Szkoły i zaproszeni goście, otrzymało 68 uczniów. Wręczaniu podziękowań za współpracę i wsparcie oraz nagród dla wolontariuszy towarzyszyła bogata dokumentacja (filmy, prezentacja multimedialna) działalności Klubu i piosenki Edyty Geppert. Na szczególną uwagę zasługują wystąpienia: 1) Ireny  Łapińskiej – Siarkiewicz, która swoją opowieść o działalności charytatywnej gimnazjalistek Żeńskiego Gimnazjum im. Klaudyny Potockiej w trudnych latach po drugiej wojnie światowej zakończyła głębokim przesłaniem  i 2)Wandy Konieckiej – Pieńkos zawierające podziękowanie dla wolontariuszy za uczestnictwo w wielu patriotycznych uroczystościach z jednoczesnym  podkreśleniem szerokiego zasięgu ,na skalę ogólnopolską, podejmowanych działań przez Klub ,,Iskierka”. Uczestnicy twierdzą, że atmosfera tej uroczystości na długo pozostanie w ich pamięci. Fotograficzny reportaż można obejrzeć w PUŁTUSK 24 dzięki obecności na Gali Redaktor Ewy Kowalczyk z Pułtuskiej Gazety Powiatowej. 

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...