Regionalny Konkurs Języka Angielskiego

Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.40 - 14.25
8. 14.30 - 15.15
9. 15.20 - 16.05
10. 16.10 - 16.55

Na stronie

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.

20140630lato
Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzę by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień  pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.  
 

Promocja Szkoły

 

 

Metoda harcerska w szkolnej profilaktyce

,,Kiedy szukać pomocy?”. Odpowiedzi na tak postawione pytanie szukali uczestnicy Rajdu Profilaktycznego z cyklu ,,Profilaktyka w działaniu”. W zmaganiach udział wzięło 13  trzyosobowych patroli z opiekunami ze wszystkich szkół gminy Pułtusk.  W sześciu Punktach Kontrolnych usytuowanych w różnych instytucjach ( GKRPA, Policja, Pułtuska Biblioteka Powiatowa, MOPS, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, SANEPID) na podstawie opracowanych tekstów uczestnicy rajdu wykonywali zadania polegające na nazwaniu występujących problemów i podania sposobu ich rozwiązania. Teksty dotyczyły problemów, z którymi współcześnie przyszło się niektórym zmagać, m.in.: bezrobocia, ubóstwa, narkomanii, alkoholizmu, wagarów, uzależnienia od gier komputerowych, przemocy w Internecie, kradzieży intelektualnej, osamotnienia, bagatelizowania problemów  przez rodziców. W drugiej konkursowej części poszczególne grupy wylosowany tekst, który wcześniej był poddany analizie, przedstawili w formie plakatu i omówili. Jury składające się z przedstawicieli w/w instytucji nagrodziło 6 patroli, przyznało trzy pierwsze miejsca i trzy wyróżnienia w kategoriach : szkoły podstawowe, klasy gimnazjalne, szkoły średnie. Prace zespołów zostaną wyeksponowane na wystawie w naszej szkole w listopadzie – Miesiącu Profilaktyki Lokalnej. Uczestnicy projektu kolejny raz się przekonali, że metoda harcerska świetnie się sprawdza w profilaktyce szkolnej. Atrakcyjna forma zdobywania wiedzy i kształcenie umiejętności w zakresie rozwiązywania problemów, integracja różnych środowisk, wspólne wypełnianie zadań, zdrowa rywalizacja były źródłem – w to wierzą organizatorzy rajdu - niesamowitej frajdy. 

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...