Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Młodzi ludzie w wielkim świecie innowacji – stawiamy na wszechstronny rozwój uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku

20190102 logoprojektu

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Kreator Kariery rozwój doradztwa edukacyjno – zawodowego w powiecie pułtuskim.

20190102 logoprojektu

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

ogłoszenie

twcn

UWAGA

 

 

 

 

 

 

W naszej szkole ruszają dodatkowe zajęcia z języka chińskiego.

Zajęcia prowadzi tajwański native speaker

ZAJĘCIA ODBYWJĄ SIĘ DWA RAZY W TYGODNIU :

GRUPA I – KLASY VIII i III WTOREK GODZ. 14.30 s.34

GRUPA II – KLASY IV i V ŚRODA GODZ. 12.50 s. 29

Promocja Szkoły

 

 

Warsztaty językowe "Meet Australia Today"

received 4632087540817631 grudnia 2017r. uczniowie klas VII wzięli udział w warsztatach językowo-kulturowych „Meet Australia Today”. Celem zajęć było rozwijanie kompetencji językowych, oraz przybliżenie uczniom historii i kultury Australii, jak również zwyczajów i życia codziennego mieszkańców tego kraju. Seminarium w całości prowadzone było w języku angielskim przez panią Monikę Podgórską i gościa specjalnego – p. Mateusza Stępniewskiego, który przez 13 lat mieszkał w Australii i doskonale zna ten kraj. W pierwszej części warsztatów uczniowie wzięli udział w prezentacji prowadzonej przez p. Mateusza. Osobowość prowadzącego oraz ciekawe materiały, takie jak filmy, zdjęcia i zagadki sprawiły, że uczniowie świetnie się bawili, a jednocześnie zdobywali nowe wiadomości i oswajali z australijskim akcentem. Podczas drugiej części warsztatów uczniowie ćwiczyli umiejętności językowe i sprawdzali wiedzę dot. znajomości Australii.  Zadaniem uczestników było uzupełnianie luk w tekście i oznaczanie mapy na podstawie czytanego tekstu. Ostatnim punktem programu był quiz wiedzowy, w którym wzięli udział reprezentanci klas. Uwieńczeniem miłego spotkania była sesja zdjęciowa wszystkich uczestników. Pomysłodawczynią i koordynatorem warsztatów była p. Monika Podgórska. Już wkrótce nasi podopieczni będą mieli kolejną możliwość rozwijania swoich kompetencji językowych. „Meet Australia Today” było wprowadzeniem do wydarzenia, które ma nastąpić wkrótce – pani Magdalenia Myślak będzie koordynatorem spotkania naszych uczniów z native speakerami podczas gościnnej wizyty młodzieży z Australii. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...