Regionalny Konkurs Języka Angielskiego

Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Ogłoszenie

received 265961290919268

Podziękowanie

Składam serdeczne podziękowania Państwu:
Małgorzacie Archackiej
Łukaszowi Archackiemu
Piotrowi Borkowi
Katarzynie Budnej
Mariuszowi Budnemu
Karolinie Chruścińskiej
Iwonie Gil
Annie Kachel
Wiesławowi Kamińskiemu
Joannie Łach
Andrzejowi Łachowi
Agnieszce Marjańskiej
Pawłowi Marjańskiemu
Magdalenie Myślak
Michałowi Słowikowskiemu
Danucie Obiedzińskiej
Monice Podgórskiej
Dariuszowi Podgórskiemu
Krzysztofowi Piechocińskiemu
Wioletcie Sołtysiak
Elżbiecie Strączewskiej
Oliwii Strączewskiej
Krzysztofowi Sokołowi
Adrianowi Rogalskiemu
Iwonie Sitek
Katarzynie Kamińskiej
Waldemarowi Majewskiemu
Aleksandrze Bajdak
Dziękuję serdecznie Uczniom i Absolwentom Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1:
Mai Misiak
Laurze Tadajewskiej
Oliwii Myszor
Aleksandrze Jóźwiak
Zuzannie Bartczak
Oliwii Horn
Jackowi Jusińskiemu
Amelii Lisieckiej
Katarzynie Grąbczewskiej
Michalinie Krupskiej
Krystianowi Towarkowi
Pawłowi Świerczewskiemu 
Dziękuję za czas poświęcony Szkole, za trud i zaangażowanie, za wielkie serce, ofiarność w wykonywaniu prac remontowych.
Efekty Waszej pracy są imponujące i będą uprzyjemniać pobyt w szkole nie tylko uczniom, ale też nauczycielom i pracownikom.
 Szczególne podziękowania pragnę skierować do
p. Małgorzaty Archackiej za pomysłowość w aranżacji pomieszczeń i ogromne zaangażowanie.
Największym podziękowaniem za trud i pracę będą szczęśliwe i uśmiechnięte buzie naszych uczniów.
 
Serdecznie dziękuję
Anna Kamińska
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z remontu szkoły :)
20180902 kwiaty

Promocja Szkoły

 

 

Patron szkoły

Dlaczego Publiczne Gimnazjum Nr 1 nosi imię Klaudyny Potockiej?

Po zawirowaniach historycznych XX wieku społeczność gimnazjalna uznała, że wartością najwyższą jest tradycja. A że piękna i uwieczniona w historii szkoły, tym bardziej godna przywrócenia. Imię Klaudyny Potockiej Państwowe Gimnazjum Żeńskie nosiło od 1919 roku aż do zamknięcia szkoły w 1950 roku. Pułtuskie „Klaudynki" to szkoła słynąca renomą, prestiżem w środowisku i znakomitym przygotowaniem absolwentek do dalszej edukacji i, co ważniejsze, do życia.
20121001klaudyna-patronTo za przykładem Patronki w Gimnazjum kształtowano postawy społeczne, patriotyczne, poświęcenie dla innych, konsekwencję w dążeniu do postawionych celów, ale także godność osobistą, walory prawdziwej przyjaźni, wytrwałość w nauce i otwarcie na różne dziedziny nauki, zgłębianie historii, poznawanie literatury, naukę języków obcych. Konkretyzacją tych wartości była nie tylko nauka, ale także działalność charytatywna, wiele akcji dobroczynnych Klaudynek prowadzonych przez samorządy klasowe, drużynę harcerską, Sodalicję Mariańską, koło PCK. Przynależność do „Klaudynek" rodziła dumę, poczucie wyróżnienia w środowisku i silną motywację rozwijania własnych predyspozycji i stawania się w pełni wartościowym człowiekiem, godnym Patronki. To właśnie te wartości w misji naszej szkoły uznajemy za priorytetowe i do nich w pracy wychowawczej szkoły pragniemy nawiązywać kształtując postawy kolejnych roczników naszych gimnazjalistów.
W dobie kryzysu różnych autorytetów Klaudyna Potocka bezdyskusyjnie stanowi niekwestionowany wzór ciekawej świata i wiedzy o nim dziewczyny, wspaniałej i uroczej kobiety, prawdziwej patriotki. Wartości, które niosła swym życiem i postępowaniem, śmiałe i odważne w czasach, w których żyła przysporzyły jej sławę „cichego anioła", jak określił ją Norwid. Dla Jej pamięci Mickiewicz kazał zrobić metalowe obrączki z napisem: <> i wręczał je Polakom, przybywającym z kraju. Uczcili Ją wierszami Edward Odyniec, Wincenty Pol dedykował Jej wcześniej swoje „Pieśni Janusza", a na wieść o śmierci złożył Jej hołd w wierszu „Pamięci Klaudyny Potockiej".

Kim była? Słownik podaje: Potocka z Działyńskich Teofila Klaudyna (1801 – 1836) ur. w Kórniku pod Poznaniem, samarytanka okresu Powstania Listopadowego. Klaudyna to bodaj najbardziej romantyczna bohaterka Wielkopolski XIX wieku, ukochana za swoją dobroć i ofiarność przez polskich tułaczy na emigracji. Choć żyła zaledwie 35 lat, już za życia otaczała ją legenda wielkiej Polki, patriotki, poświęcającej się dla kraju
i rodaków na obczyźnie. Sympatyczna, obdarzona żywą inteligencją działaczka niepodległościowa, oddana opiekunka chorych podczas epidemii cholery, niestrudzona organizatorka i uczestniczka akcji charytatywnych wreszcie męczenniczka sprawy narodowej zmarła na emigracji z zakazem powrotu do Ojczyzny.

 

 

Legendarna ta postać tak się wyróżniła od ogółu ludzi i tak się ponad zwyczajny ich poziom podniosła, że w legendzie też chyba lub w poezji mogłaby ujść za prawdziwą, jako ideał.

Wincenty Pol

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...