Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Opis projektu

Poprzez realizację dwustronnego polsko – bułgarskiego projektu „Moje zdrowie – moje życie, moje życie – moje zdrowie”, pragniemy uświadomić jego uczestnikom, osobom i instytucjom zaangażowanym oraz lokalnym społecznościom wpływ aktywności fizycznej i właściwego odżywiania na rozwój psycho-fizyczne człowieka. Uczestnicy będą wzajemnie poznawać kulturę, tradycję swojego regionu, a także zainteresowania i pasje sportowe.

Jednym z głównych celów naszego projektu jest poznanie sposobów promowania zdrowego stylu życia w partnerskich szkołach i uświadomienie negatywnego wpływu niehigienicznego trybu życia (złe nawyki żywieniowe, używki, brak ruchu itp.) na rozwój człowieka i jego funkcjonowanie oraz wpływu sportu na kształtowanie cech charakterologicznych.

 

Projekt jest również szansą rozwijania i doskonalenia umiejętności pracy w grupie. W jego realizację włączeni będą wszyscy uczniowie społeczności szkolnej. Polsko-bułgarskie partnerstwo da uczniom i nauczycielom  możliwość doskonalenia języka angielskiego oraz poznanie podstaw języków narodowych uczestników projektu (polskiego i bułgarskiego).  Wzbudzi zainteresowanie i zmotywuje do nauki języków obcych.

Projekt umożliwi uczniom, nauczycielom i szkołom wielostronną, wielopłaszczyznową współpracę, która z pewnością będzie pierwszym krokiem do nawiązania długotrwałej przyjaźni pomiędzy społecznościami szkolnymi. Różnorodność poruszanych zagadnień wpłynie na kształtowanie postawy „obywatela Europy”.

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...