Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

Światowy Dzień Drzemki

Nasi uczniowie świętowali dziś Światowy Dzień Drzemki. Rada Samorządu Uczniowskiego zachęciła gimnazjalistów do przyniesienia ulubionej poduszki i zregenerowania się. Obchody Dnia Drzemki zapoczątkowane zostały w USA kilka lat temu. Zwolennicy tej idei powołują się na badania, które dowodzą, że kilkunastominutowy sen w ciągu dnia poprawia produktywność i nastrój.

Za przykład stawiają wielkie historyczne postacie, które znane były z zamiłowania do drzemki, np. Winston Churchill, Thomas Edison, czy Napoleon Bonaparte. W wielu krajach zachodnich pracownicy są wręcz zachęcani do skorzystania z tzw. „nap time” – na przykład w czasie przerwy na lunch. Co więcej, niektóre firmy oddają do użytku specjalne pokoje przeznaczone do drzemki. Uczniowie PG1 również mieli okazję tego dnia  „przyciąć komara” i chociaż tylko na chwilę, to mamy nadzieję, że taka sjesta wszystkim się podobała. Tego dnia członkowie RSU przygotowali też specjalną wystawę z ciekawostkami dotyczącymi snu.

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...