Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

Pułtusk 2005 - Wizyta robocza

20121201-wizytaW dniach 22 - 25 XI  2005r. Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pułtusku  gościło przedstawicieli szkół z Hanoweru (Niemcy), Bavay (Francja), Suceava (Rumunia) i Vernay (Holandia) realizujących projekt Unii Europejskiej Socrates – Comenius "Szkoły i świat pracy".

W pierwszym dniu pobytu goście spotkali się z uczniami i pedagogami szkoły. Podczas tego spotkania (które niezwykle profesjonalnie poprowadził uczeń klasy III b R. Kostka) dowiedzieli się, co Polakom "w duszy gra", wysłuchując minikoncertu polskiej pieśni i piosenki w wykonaniu gimnazjalistów. Usłyszeli m.in. słynną papieską "Barkę", utwory z repertuaru Mazowsza ("Szła dzieweczka do laseczka"),  Heleny Majdaniec ("Rudy rydz"), Kombi ("Pokolenie").

Mogli też poznać tradycyjne polskie przysmaki, którymi częstowały urocze "kurpianki". 

W dalszej części spotkania goście opowiadali o sobie, swoich szkołach, systemach edukacyjnych  ich rodzimych  krajów. Była możliwość zadawania pytań, z czego niektórzy uczniowie chętnie korzystali.

Po spotkaniu nastąpiło zwiedzanie szkoły. Naszych gości szczególnie urzekła jej kameralność, przytulność sal lekcyjnych oraz, jak powiedzieli, dająca się od razu zauważyć bliskość pomiędzy uczniami i nauczycielami, czego w ich szkołach brakuje.

W drugim i trzecim dniu pobytu trwały prace nad projektem wg harmonogramu opracowanego przez p. Ingrid Keller – Russell, głównego koordynatora projektu oraz p. Annę Majewską, koordynatora szkoły polskiej.

Omówiono i podsumowano dotychczas zrealizowane działania, wymieniono się doświadczeniami, wątpliwościami. Był także czas na rozmowy mniej oficjalne przy pysznym ciastku, dobrej herbacie i mocnej kawie.

Podczas trzydniowych warsztatów powstał plan realizacji projektu na rok szkolny 2006/2007, który zostanie przedłożony przez wszystkie szkoły w ich Agencjach Narodowych.

Gospodarze zadbali też o uatrakcyjnienie pobytu gościom – było spotkanie integracyjne nauczycieli, zwiedzanie najciekawszych zakątków i zabytków Pułtuska oraz wyjazd do Warszawy do Muzeum Powstania Warszawskiego.

Piątek był dniem podziękowań, pamiątkowych fotografii, wpisów do Kroniki Comeniusa, wymiany okolicznościowych podarunków oraz… pożegnań.

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...