Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Zawody Europy 2006

20121201-zawodyTradycją naszej szkoły stał się Turniej klas II, który jak co roku odbywa się 21 marca, czyli w I Dzień Wiosny. W tym roku, w związku z przystąpieniem naszej szkoły do projektu szkolnego Socrates – Comenius "Szkoły i świat pracy", I Dzień Wiosny przebiegł pod hasłem "Zawody Europy".

Pierwszym etapem była prezentacja wybranych zawodów. Klasa II a przedstawiła pszczelarza, II b rybaka, II c artystę – malarza, a klasa  II d kucharza.

Podczas prezentacji, uczniowie przygotowali krótkie opisy swoich zawodów, degustację smakołyków, piosenki związane z zawodami i konkursy.

W części wiedzowej turnieju pt. "Pracę w Europie zdobyć i polubić" uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na wylosowane pytania dotyczące rynku pracy w państwach Unii Europejskiej. Wszystkie zespoły wykazały się w tej konkurencji dużą znajomością  tematyki.

Część sportowa, to dziedzina , która zawsze wzbudza najwięcej emocji, nie mogło jej więc zabraknąć i w tym roku. Wiosenni sportowcy wykazali się nie lada zręcznością, zwinnością i pomysłem podczas wykonywanych konkurencji. 

Dodatkowym zadaniem naszego turnieju były kalambury. Gimnazjaliści przedstawiali m.in.  plastyczne wizje zawodów najbardziej popularnych w państwach, uczestnikach projektu Comenius "Szkoły i świat pracy". 

O łącznej punktacji wiosennego turnieju zadecydowały wyniki poszczególnych konkurencji oraz frekwencja uczniów każdej klasy na imprezie.

Gratulujemy wszystkim klasom, ale szczególnie II a, która wygrała tegoroczną edycję turnieju.

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...