Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Klaudyny Potockiej poszerzają horyzonty - I wymiana międzynarodowa, Francja

20121130-Francja19 czerwca 2006 roku cztery uczennice PG nr 1  (Martyna Świercz, Joanna  Trzcińska, Agnieszka Belczyńska, Dorota Dąbrowska) pod opieką trzech  nauczycielek (p. Anny Kamińskiej, p. Doroty Kwiatkowskiej, p. Anny  Majewskiej) wyjechały do Bavay we Francji.

Celem spotkania była kontynuacja projektu szkolnego Comenius "Szkoły i świat pracy"  oraz udział młodzieży w pierwszej w historii naszej szkoły wymianie międzynarodowej.

Każda z dziewcząt mieszkała u  francuskiej rodziny  i porozumiewała się z jej członkami w języku angielskim, który jest językiem roboczym projektu. Trzeba przyznać, że dziewczyny poradziły sobie świetnie, a niektóre tematy (polscy politycy!- podsłuchane wprawnym uchem pedagoga) rozmów i ich poziom językowy, zaskoczyły samą nauczycielkę angielskiego.

W ciągu kilkudniowego pobyty we Francji dziewczyny zawarły nowe znajomości z uczniami z partnerskich szkół z Holandii, Niemiec, Rumunii i Francji. W pierwszym dniu pobytu odbyło się spotkanie z uczniami i pedagogami szkoły, poznaliśmy ich system edukacyjny  i mieliśmy okazję porównać go z naszym. W następnych dniach młodzież uczestnicząca w projekcie nauczyła się międzynarodowego tańca, który został zaprezentowany społeczności szkolnej, nauczycielom i zaproszonym gościom. Poza pracami nad projektem uczniowie spotkali się z  Burmistrzem  Bavay  p. Alain Frehaut, zwiedzili pobliskie szkoły, miasto i byli na wycieczce w urzekającym Lille.

W drugim i trzecim dniu pobytu trwały prace nad projektem. P. Ingrid Keller - Russell, główny koordynator projektu oraz p. Anna Majewska,  koordynator szkoły polskiej,  opracowały i podsumowały dotychczas zrealizowane działania, pisząc roczny raport projektu. Spotkanie było  również okazją do podzielenia się doświadczeniami i wątpliwościami.
Wszyscy mile wspominają pobyt we Francji, a uczennice nadal utrzymują  kontakt  z francuskimi koleżankami poprzez maile i listy. Z niecierpliwością czekamy na następny wyjazd!

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...