Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

"Klaudyna" i jej zagraniczni goście - III wymiana międzynarodowa, Polska

20121201-PolskaMinęły już dwa lata odkąd Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Klaudyny Potockiej rozpoczęło pracę w projekcie programu Socrates – Comenius pt. "SZKOŁY I ŚWIAT PRACY". Partnerami gimnazjum z Polski są szkoły z Niemiec, Francji, Holandii i Rumunii.  Program ten przyczynia się do poprawy jakości kształcenia i wzmocnienia europejskiego wymiaru edukacji szkolnej poprzez wspieranie międzynarodowej współpracy oraz wymiany między szkołami.

W dniach od 28 maja do 1 czerwca w Publicznym Gimnazjum nr 1 miała miejsce wymiana międzynarodowa. Spotkanie rozpoczęło się serdecznym powitaniem zagranicznych nauczycieli i uczniów. Następnie uczestnicy programu obejrzeli prezentację multimedialną, ilustrującą dwuletni przebieg prac nad projektem. Prezentację poprowadziła uczennica klasy II B Anna Smoleńska.

Podczas pobytu nauczyciele pod kierunkiem szkolnego koordynatora Publicznego Gimnazjum nr 1 pani Anny Majewskiej uczestniczyli w spotkaniach roboczych, których celem było podsumowanie II roku programu: napisanie raportu – Join Activity Report, ewaluacja dotąd zrealizowanych zagadnień, przygotowanie kolejnej wizyty roboczej oraz przedstawienie i omówienie produktów końcowych.

Polscy i zagraniczni uczniowie pracowali natomiast nad produktem końcowym II roku projektu, którym jest kalendarz "Współczesne Zawody Europy". Po południu zaś młodzież spędzała miło czas pod opieką naszych gimnazjalistów, ich rodziców i nauczycieli. Wszystkich atrakcji które zaproponowaliśmy naszym gościom nie sposób wymienić, ale warto wspomnieć o zwiedzaniu Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Klaudyny Potockiej, zabytków Pułtuska, wizycie w Ratuszu i spotkaniu z panem Burmistrzem, wycieczce do Kuźni Kurpiowskiej i stadniny koni w Chmielenie. Młodzi goście z  zagranicy dużo czasu spędzali z polskimi rodzinami, poznając nasz styl życia i mentalność, a także rozwijając swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego.

Oczywiście nie tylko młodzież się bawiła. Nauczyciele polscy i zagraniczni po skończonej pracy integrowali się w czasie wspólnych kolacji.

Międzynarodowe spotkanie zakończyło się wręczeniem certyfikatów i pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników. Uśmiechy na twarzach gości i miłe słowa pożegnania świadczyły o tym, że pobyt u nas bardzo się podobał a wizyta była jedną z najbardziej udanych. I nic dziwnego, być może nie możemy porównywać naszych warunków pracy do warunków np. w szkole holenderskiej, ale w żadnej ze szkół uczestnicy nie byli przyjęci równie serdecznie i ciepło. No cóż, nie bez przyczyny mówi się o tradycyjnej, polskiej gościnności…

Gorące podziękowania za współpracę w realizacji projektu dla państwa Hanny i Bogdana Świercz, Mirosławy i Andrzeja Bednarczyków, Izabeli i Dariusza Trzcińskich, Bogusławy i Cezarego Woźniaków, Grażyny i Lecha Zarembów, Beaty i Tomasza Kowalewskich oraz ich dzieci.

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...