Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

IV wymiana międzynarodowa, Francja

20121201-Francja

W lutym 2008 r. grupa uczniów i nauczycieli Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Klaudyny Potockiej udała się w kolejną zagraniczną podróż z Comeniusem, tym razem do Francji i Belgii. Gimnazjaliści i ich opiekunowie byli gośćmi francuskiej szkoły w Bavay, malowniczo położonym miasteczku niedaleko granicy belgijskiej.

W Bavay młodzież  partnerskich szkół z Polski, Niemiec, Rumunii i Francji, realizując kolejny etap projektu „Szkoły i świat pracy”, miała niepowtarzalną okazję odbycia zagranicznych staży zawodowych, m. in.: w restauracji, przedszkolu, aptece, salonie kosmetycznym, szkole.

Pułtuscy gimnazjaliści poznawali tajniki zawodu dziennikarza. Rezultatem ich dziennikarskiej pracy była jednodniówka „Czas Bavay”, na łamach której znalazły się m. in. wywiady z rówieśnikami, relacje z odbywanych staży zawodowych oraz wrażenia z pobytu we Francji.

W czasie gdy młodzież odbywała staże zawodowe, nauczyciele podsumowywali dotychczasową pracę, dokonywali ewaluacji zajęć oraz ustalali harmonogram przyszłych działań.

Pobyt we Francji był nie tylko czasem pracy nad zadaniami projektu, ale też okazją do poznania zakątków tego pięknego kraju oraz jego mieszkańców.

W Bavay uczestnicy wyjazdu podziwiali eksponaty zgromadzone w miejscowym muzeum brązu oraz imponujących rozmiarów wykopaliska archeologiczne. Złożyli również wizytę merowi miasta i spotkali się z przedstawicielami lokalnej prasy. Odbył się też jednodniowy wyjazd do Brukseli. W stolicy Belgii podziw wycieczkowiczów wzbudził przede wszystkim pałac królewski oraz przepiękna, monumentalna starówka. Zaś niezapomnianych wrażeń smakowych dostarczyła słynna belgijska czekolada.

W czerwcu br. uczestnicy projektu odwiedzą Hanower. Będzie to już ich ostatnie spotkanie, bowiem dobiega końca realizacja 3 - letniego projektu Programu Sokrates Comenius.

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...