Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

Hanower, Niemcy 2008 - Zakończenie wielostronnego projektu "Szkoły i świat pracy"

20121201-FinalW czerwcu 2008 r. z sukcesem zakończyliśmy 3-letni międzynarodowy, wielostronny projekt programu Sokrates – Comenius ze szkołami z Francji, Holandii, Rumunii i Niemiec.

Podstawowym celem projektu, było przygotowanie ucznia do podjęcia w przyszłości pracy. Każdy młody człowiek powinien być przygotowany do tego, że będzie musiał cały czas się rozwijać i dostosowywać swoje umiejętności do aktualnych potrzeb rynku pracy.

Polska jest krajem otwartym na nowe możliwości, dlatego pokazaliśmy naszym uczniom, że mogą podjąć pracę również za granicą, jeśli oczywiście są do tego odpowiednio przygotowani. W związku z tym w czasie realizacji projektu uczniowie poznawali nie tylko polski rynek pracy, ale także problematykę życia i pracy w innych krajach UE (szczególnie we Francji, Niemczech, Holandii, Rumunii). Również dlatego zwiększyliśmy ilość zajęć językowych dla uczniów. Nie chcieliśmy by barierą zagradzającą im drogę do pracy w UE była bariera językowa. Realizując projekt wykorzystaliśmy nowoczesną technologię (internet, komputer, multimedia itp.), co było okazją do jeszcze lepszego jej poznania i udowodnienia, że umiejętność obsługi niektórych urządzeń jest w dzisiejszym świecie niezbędna. Oprócz tego w czasie trwania projektu podjęliśmy różnorakie działania zmierzające do przybliżenia naszej młodzieży szeroko pojętej tematyki zawodowej. Z pewnością udział w projekcie otworzył przed uczniami nowe możliwości.

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...