Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Opis projektu dwustronnego

Poprzez realizację dwustronnego, polsko – hiszpańskiego projektu pragniemy uświadomić jego uczestnikom, osobom i instytucjom zaangażowanym oraz lokalnym społecznościom, jak bardzo jesteśmy "zjednoczeni w różnorodności".

Projekt umożliwi uczniom, nauczycielom i szkołom wielostronną, wielopłaszczyznową współpracę. Uczestnicy będą wzajemnie poznawać m. in. kulturę, tradycję, zainteresowania, pasje, dostrzegać odmienności, ale też podobieństwa (stąd temat projektu: "Zjednoczeni w różnorodności").

Jednym z głównych celów naszego projektu jest stworzenie poczucia europejskiego obywatelstwa opartego na zrozumieniu i respektowaniu praw człowieka, demokracji i tolerancji. Chcemy również poprawić jakość działań edukacyjno – wychowawczych w partnerskich szkołach. Promować twórczość i kreatywność, wzmacniać relacje społeczne.

Projekt jest również szansą rozwijania i doskonalenia umiejętności pracy w grupie. W jego realizację włączeni będą uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i  trudną sytuacją społeczno – ekonomiczną.

To polsko – hiszpańskie partnerstwo da uczniom i nauczycielom możliwość doskonalenia języka angielskiego oraz poznanie podstaw języków narodowych uczestników projektu (polskiego i hiszpańskiego). Wzbudzi zainteresowanie i zmotywuje do nauki języków obcych.

Podjęta w ramach projektu bilateralna współpraca, z pewnością będzie pierwszym krokiem do nawiązania długotrwałej przyjaźni i współpracy pomiędzy społecznościami szkolnymi oraz regionami.

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...