Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego

pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Regionalny Konkurs Języka Angielskiego w Publicznym Gimnazjum nr 1

16 grudnia w naszej szkole odbył się finał Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego. Patronat nad konkursem objęli: Mazowiecki Kuratora Oświaty i Burmistrz Miasta Pułtusk. Konkurs składał się z dwóch części: części pisemnej, która odbyła się 18 listopada 2014 (Praktyczna Znajomość Języka Angielskiego) oraz części artystycznej, która miała miejsce w dniu finału.

Do konkursu zgłoszonych zostało 120 uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z różnych miast naszego regionu: Ciechanowa, Dzierżenina, Przemiarowa, Zator, Płocochowa i Pułtuska.

Nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca zarówno w części pisemnej jak i artystycznej konkursu. Uczennica klasy IIIB Matylda Iniarska zajęła II miejsce; Wiktoria Stasiak (IIIB), Maja Korzeniewska (IIIB), Jakub Wałowski (IIB) – III miejsce; Maja Radecka (IC) – VI miejsce; Aleksandra Koczara (IIIB) – VII miejsce i Szymon Karpiński (IIB) – VIII miejsce. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody z rąk Krzysztofa Nuszkiewicza – Burmistrza Miasta Pułtusk i Anny Kamińskiej – Dyrektora Publicznego Gimnazjum nr 1 (były to certyfikaty, książki, pendrivy, słuchawki, gadżety szkolne itp.). Nagrodę specjalną – słowniki anglojęzyczne – dla zdobywców pierwszych miejsc zarówno w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych ufundował Burmistrz Miasta Pułtusk.

Po wręczeniu nagród za część pisemną przystąpiliśmy do prezentacji artystycznych. Które były oceniane przez jury w składzie: Jolanta Jasińska – Starszy Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty, Bożena Świderska – Konsultant w zakresie wspierania uzdolnień - Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Peter Wierzchowski – właściciel Manhattan Academy, native speaker, z pochodzenia Kanadyjczyk.

Uczniowie prezentowali dowolną scenkę teatralną w języku angielskim (interpretację wybranego fragmentu sztuki teatralnej, filmu, wiersza, autorskiego scenariusza, itp.). Oceniany był: poziom umiejętności językowych (wymowa/ akcent/ intonacja/ poprawność językowa), interpretacja utworu, ogólny wyraz estetyczno-artystyczny, pomysł/oryginalność.

Uczniowie klasy IIIB w składzie Wiktoria Sepełowska, Bartosz Chimkowski i Daniel Kalinowski pod opieką pani Anny Majewskiej i Anny Radeckiej zajęli zaszczytne I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Podczas konkursu zaprezentowana została piosenka ”Memory” czyli „Wspomnienie”. Utwór pochodził z musicalu Koty, autorstwa Andrew Lloyd Webbera. Obawiał się on, że melodia brzmi zbyt podobnie do dzieła Giacomo Pucciniego i poprosił o zdanie swojego ojca. Ten miał odpowiedzieć: „Brzmi jak milion dolarów!" Nasza Wiktoria Sepełowska również brzmiała jak milion dolarów i pojawiła się w towarzystwie bezcennych kotów.

Byliśmy wszyscy pod wrażeniem umiejętności językowych uczestników konkursu, ale któż włada lepiej językiem Szekspira niż sama Królowa Elżbieta II? Jej Wysokość również zaszczyciła nas swoją obecnością podczas I Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Pułtusku, aby wręczyć nagrody zwycięzcom. Obiecała odwiedzić naszą szkołę w następnym roku.

Patronat medialny nad konkursem objęli: Tygodnik Ciechanowski, Pułtuska Gazeta Powiatowa, Portal internetowy – pultusk24.pl i ogólnopolskie czasopismo – Języki Obce w Szkole.

Partnerami konkursu byli: Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ciechanowie, PASE Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych, LANG Centrum Egzaminacyjne Cambridge English, Manhattan Academy, Macmillan Polska, Cambridge University Press, Pearson.

 

Inicjatorkami całego przedsięwzięcia i organizatorkami dwóch części konkursu były nauczycielki języka angielskiego: Anna Majewska i Anna Radecka.

 

 

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...