Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Z wizytą w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa

Kolejną szkołą, która otworzyła swe podwoje i którą odwiedzili uczniowie w ramach zawodoznawstwa, był Zespół Szkół im. Bolesława Prusa.

W środę 15 maja, 22 uczniów pod opieką nauczycielek Elżbiety Iwanowskiej i Beaty Kosińskiej uczestniczyło w Festynie Promocyjnym, na którym nauczyciele i uczniowie prezentowali próbki tego, co czeka uczniów klas pierwszych od września. Zorganizowane były stoiska przedstawiające kierunki kształcenia, zawody i perspektywy pracy.

Dużym zainteresowaniem cieszył się dział gastronomiczny, który przygotował pyszne płonące naleśniki, stoisko z chlebem i smalcem regionalnym. Można było też spróbować wymyślnych owocowych drinków.

Przyszli handlowcy mieli możliwość obsługi kasy fiskalnej i elektronicznej wagi sklepowej. Technik organizacji reklamy zorganizował loterię fantową.

Jednak prawdziwą furorę zrobiło stoisko, na którym uczniowie świadczyli usługi  fryzjerskie w zakresie strzyżenia męskiego, modelowania i przedłużania włosów.

Było „coś dla ciała” i „coś dla ducha”. Na świeżym powietrzu zobaczyliśmy zajęcia sportowe (ćwiczenia na stepie) a Szkolny Zespół Pieśni i Tańca zatańczył chodzonego, oberka i kujawiaka.

Przeprowadzono kilka konkursów, w których brali udział także nasi uczniowie, gdzie szczególnie wyróżniła się Lena Styka z III a, zdobyła trzy nagrody: I m-ce – „Czy znasz zasady dobrego odżywiania”; II m-ce – konkurs na najdłuższą obierkę; III m-ce – hasło reklamowe promujące miasto Pułtusk.

Jednym słowem – działo się, działo… Pełne ręce roboty mieli i organizatorzy, i goście.

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...