Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Przystąpiliśmy do konkursu ,,Mistrz i uczeń – wychowanie w II RP”

Muzeum Historii Polski, Fundacja Banku Zachodniego WBK i Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera są organizatorami konkursu ,,Mistrz i uczeń – wychowanie w II RP”. Projekt składa się z dwóch etapów: I etap – napisanie, opartej na źródłach historycznych, pracy o wybranym bohaterze, II etap – warsztaty historyczno-filmowe, na które zostaną zaproszeni laureaci I etapu – autorzy najlepszych prac. Konkurs skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych ma na celu odnalezienie postaci i wartości ważnych dla idei wychowawczych II RP, wzmacnianie identyfikacji ze środowiskiem lokalnym, uświadomienie roli edukacji i wychowania w kształtowaniu historii naszego kraju i narodu.

 

 

Temat i idea projektu zainteresowały uczniów klasy II b naszego gimnazjum. Patrycja Grąbczewska, Iga Kaliszuk i Jakub Kuźmiński pod kierunkiem mgr Elżbiety Iwanowskiej napisali pracę na temat: ,,Wanda Roguska i Jej uczennice. O wychowaniu w Państwowym Gimnazjum Żeńskim im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku w latach 1934 – 1939”.

Uczniowie powędrowali śladami ostatniego przedwojennego dyrektora gimnazjum
w latach 1934–1939 – p. Wandy Roguskiej i Jej uczennic nazywanych, od imienia Patronki szkoły, Klaudynkami. Realizacja projektu otworzyła drzwi do interesującego świata historii naszego gimnazjum. Uczestnicy projektu zdobyli wiedzę o wychowaniu w Państwowym Gimnazjum Żeńskim im. Klaudyny Potockiej w latach 1934–1939, poznali wspaniałych ludzi: absolwentki przedwojennego gimnazjum, kolekcjonerów – pasjonatów naszego miasta, pracowników wielu instytucji, którzy chętnie udzielali informacji i wspierali ich działania. Odkryli, że miejskie i szkolne archiwa są bardzo bogate i warto do nich sięgać. Dobre doświadczenia skłaniają do dalszej wędrówki przez historię szkoły, miasta, regionu, kraju.

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...