Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

,,Kuszenie śmierci” - monolog aktora

20140318-dyblik01Niewątpliwie trzeba posiadać niezwykły dar, by przez półtorej godziny skupiać na sobie uwagę gimnazjalistów. A tak się stało za sprawą Lecha Dyblika – aktora, w tym przypadku –  monolog o znamiennym tytule ,,Kuszenie śmierci” wprowadził 11 marca 2014r. uczniów naszego gimnazjum w mroczny świat uzależnienia od alkoholu i walki z tą śmiertelną, nieuleczalną chorobą. Na podstawie własnego życia Lech Dyblik omówił przyczyny i okoliczności popadania w uzależnienie, które rozsypało jego życie. Zniszczone relacje rodzinne i towarzyskie, pustka wokół doprowadziły dobrze zapowiadającego się aktora na samo dno, do myśli o samobójczej śmierci. Ale nagle przyszło przebudzenie i postanowienie poszukania pomocy. I to był punkt zwrotny w życiu artysty. Od dwudziestu lat nie bierze do ust alkoholu pod żadną postacią, ale wciąż czuje potrzebę rozliczania się z własnym życiem. Stąd wędrówka po Polsce i spotkania z młodymi ludźmi. Aktor ma nadzieję, że jego opowieści przeplatane pieśniami Okudżawy pomogą młodym dokonać właściwych wyborów i nakreślić dobrą drogę życia. Drogę wolną od wszelakich uzależnień. Do wolności prowadzą , według Lecha Dyblika, Boże Przykazania i codzienne stawianie sobie pytań: Czy to, co robię, jest dobre, czy złe? Po co żyję? Co mam do spełnienia? Czy jestem dobrym człowiekiem?

 Spotkanie z aktorem pobudziło do refleksji nad sensem życia i wyborami, których dokonujemy każdego dnia. Na pewno zapadło w pamięci.

 Pedagog - Elżbieta Iwanowska

 

Koncert został sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za co serdecznie dziękujemy przewodniczącemu - p. Stanisławowi Zarębie i członkom Komisji.

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...