Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Ważne spotkanie

Uczniowie trzecich klas naszego gimnazjum obecnie podejmują decyzje o wyborze dalszych ścieżek edukacyjnych. W tym pomagają im warsztaty zawodoznawcze, które zapoznają z czynnikami warunkującymi wybór zawodu (m.in. indywidualnymi predyspozycjami, miejscem i możliwością pracy), ale dla jeszcze niezdecydowanych dobrą formą pomocy w dokonaniu wyboru są wycieczki do szkół ponadgimnazjalnych i zapoznanie się z ich ofertami.

Takie spotkanie ze szkołą – Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku – miało miejsce 19 marca 2014r. Uczestniczyli w nim wszyscy  uczniowie naszego gimnazjum zainteresowani w przyszłości studiowaniem na wyższych uczelniach.

 

W historycznej auli multimedialnej prezentacji liceum dokonała dyrektor szkoły – mgr Barbara Meredyk. Następnie uczniowie przedstawili poszczczególne profile kształcenia,  konkursowe, naukowe i sportowe, osiągnięcia oraz  popisali  się  swoimi talentami muzycznymi, piosenkarskimi, filmowymi.

Zwrócili uwagę na zjawisko powrotu do pułtuskiego liceum z wcześniej wybranych szkół w innych miastach. Takich przypadków odnotowano czternaście.  Z  wypowiedzi uczniów wynikało, że z tej zmiany są zadowoleni, bo ,,wszędzie dobrze, lecz w domu najlepiej”, a w każdej szkole uczyć się trzeba.

Po prezentacji licealiści oprowadzili gimnazjalistów po swojej szkole.

Takie spotkania są interesujące i potrzebne. Realizujemy je w ramach Szkolnego Programu Profilaktyki ,,Po rozum do głowy”.

 

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...