Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

O sukcesie na VI Festiwalu Filmów Dokumentalnych NNW

Na VI Festiwalu Filmów Dokumentalnych NNW w Gdyni etiuda ,,Wanda Roguska i jej wychowanki” zrealizowana przez uczniów naszej szkoły - Patrycję Grąbczewską, Igę Kaliszuk, Jakuba Kużmińskiego- otrzymała wyróżnienie w kategorii ,,Anioł Wolności”. Nagroda została przyznana za ,,znalezienie wyjątkowo ciekawych świadków historii w miejscu swojej nauki oraz za doskonały kontakt autorów filmu z jej bohaterkami”.

W tej kategorii przyznano 4 nagrody: jedną nagrodę główną i trzy wyróżnienia.

VI edycja Festiwalu obejmowała pokazy konkursowe dla profesjonalistów walczących o nagrodę ,,Złoty Opornik” (25 filmów) i nagrodę ,,Anioła Wolności” w ramach konkursu ,,Młodzi dla Historii”- dla adeptów sztuki filmowej (13 filmów).

Imprezie towarzyszyły pokazy specjalne, koncerty, wystawy, gry uliczne, spektakle tematyczne związane z ideą Festiwalu i warsztaty filmowe dla młodzieży, w których uczestniczyli uczniowie klasy IIIb naszego gimnazjum: Magda Żebrowska,Damian Biernacki i Bartosz Chimkowski pod opieką mgr Elżbiety Iwanowskiej.

Organizatorami tego jedynego w Polsce festiwalu filmów historycznych było Stowarzyszenie ,,Scena Kultury” i Urząd Miasta Gdyni.

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...