Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Miesiąc Profilaktyki Lokalnej

20141202-profilaktyka04Przed kilku laty decyzją Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zatwierdzonej przez Burmistrza Pułtuska listopad uczyniono Miesiącem Profilaktyki Lokalnej. We wszystkich gminnych szkołach podejmowane są działania ukierunkowane na zapobieganie różnego rodzaju uzależnieniom, które wieńczy Gala Profilaktyki Lokalnej.

Zgodnie z planem pracy zapisanym w Szkolnym Programie Profilaktyki ,,Nie zamykaj oczu…” (rajd pod tym hasłem przeprowadzono w październiku) w naszym gimnazjum działania ukierunkowane były nie tylko na uczniów, ale także na rodziców i nauczycieli.

Rolę opiekunów i nauczycieli wobec zagrożeń młodzieży we współczesnym świecie przedstawiła w czasie szkoleń p. Anna Kuciak - Prezes Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii. Szczególną uwagę zwróciła na czynniki chroniące dzieci przed uzależnieniami.

Z uczniami czterech klas przeprowadziła warsztaty, które kończyła przestrogą zawartą w strofce znanego wiersza Jachowicza:

,,Nie rusz, Andziu, tego kwiatka.

Róża kole – rzekła matka.

Andzia matki nie słuchała.

Ukłuła się i płakała…”.

Trenerka rozstała się z uczniami z nadzieją, że ,,ukłucie się” nie będzie ich dotyczyło.

Z kolei warsztaty pań – Ewy Łady i Agaty Drzazgowskiej – Raheb z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Pułtusku to kwintesencja wiedzy na temat przemocy

(tzw. cyberprzemocy), z którą młodzi mogą się spotkać w przestrzeni Internetu.

Podejmowanym w ciągu listopada działaniom z zakresu profilaktyki towarzyszyła akcja informacyjno-edukacyjna polegająca na rozdawaniu ulotek i rozwieszaniu tematycznych plakatów.

Należy pokreślić, że realizacja Szkolnego Programu Profilaktyki „Nie zamykaj oczu…” trwa cały rok szkolny 2014/2015.

 

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...