Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

Przy wigilijnym stole

SAM 1986,,Dzień wyjątkowy, dzień serdeczności, dzień wyczekiwania na wieczerzę wigilijną, która w naszym kraju jest niezwykłym przeżyciem, choć powtarzanym co roku. Ma ona charakter święty, niemal niebiański. Nie jest zwykłym spożywaniem posiłku, ale spotkaniem przy świątecznym stole osób bliskich, przeżyciem o tak wielkim ładunku emocjonalnym, że nie da się go porównać z żadnym przeżyciem roku”.  Opis niepowtarzalnego klimatu wigilijnej wieczerzy zamieścił w zbiorze homilii ,,Chrześcijaninem jestem…” ks. Stanisław Nowak. I właśnie  w takiej uczestniczyli wolontariusze z  Gimnazjalnego Klubu ,,Iskierka”, przedstawiciele szkolnego Samorządu Uczniowskiego, członkowie Stowarzyszenia ,,Razem dla Jedynki”. Ich gośćmi byli przedstawiciele  Rady Rodziców, grupa Polaków - uczniów z dalekiej Australii z opiekunami oraz dwie wolontariuszki ( Francuzka i Turczynka) z Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu. Okolicznościowy fragment ,,Biblii” odczytała s. Augustyna. Życzenia, w tym  Dyrektora Szkoły –p. Anny Kamińskiej, kolędy, dzielenie się opłatkiem oraz spożywanie potraw towarzyszyły naszej chrześcijańskiej tradycji. Przygotowany przez wolontariuszy wieczór wigilijny był przeżyciem radosnym, wzmacniającym więzi między nami.

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...