Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

"Młody reporter"

20170214 130142,,Młody reporter”-  to nazwa projektu realizowanego w czasie ferii zimowych przez Klub Wolontariusza ,,Iskierka”. Projekt powstał w związku z konkursem ogłoszonym przez Komendanta Wojewódzkiego Policji, Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Komendanta Stołecznego Policji na najciekawszą inicjatywę dotyczącą organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania . W ramach realizowanego projektu opracowanego przez  p. Elżbietę Iwanowską - opiekuna Klubu Wolontariusza, szkolnego pedagoga, eksperta Programu Profilaktycznego PaT i p. Wandy Konieckiej – Pieńkos – emerytowanej nauczycielki języka polskiego młodzi reporterzy na warsztatach dziennikarsko – reporterskich opracowali scenariusze i wywiady, omówili możliwości sposobów relacji z ferii zimowych w Pułtusku  promujących aktywny, ciekawy i bezpieczny sposób spędzania czasu wolnego.   Przygotowani do reporterskiej pracy pod kontrolą dorosłych ruszyli w teren. Najlepsze, najciekawsze wywiady, prezentacje, filmy były zamieszczane w mediach, na portalach internetowych – Facebooku, YouTube, co gwarantowało dużą ilość odbiorców.  Młodzi reporterzy wiedząc, że koledzy korzystają z Facebooka, świadomie wykorzystali możliwości komunikacyjne Internetu.  Informacje, zdjęcia, filmiki  na  Facebooku i YouTube stanowiły inspirację do korzystania z różnorodnych form spędzania czasu wolnego, szczególnie na świeżym powietrzu, co silnie wybrzmiało w wywiadach ze znanymi osobami – autorytetami w naszym mieście. Projekt ,,Mały reporter” zyskał uznanie pułtuskiej społeczności, w tym władz miasta, w rozmowach podkreślano jego nowatorski charakter, celowość przedsięwzięcia, które promuje atrakcyjne formy wypoczynku oraz inspiruje do dodatkowych działań w zakresie organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży, wskazuje młodym adresatom możliwości aktywnego, bezpiecznego i kreatywnego spędzania ferii. W ten sposób przedstawiona profilaktyka w działaniu, profilaktyka rówieśnicza, a mianowicie, wymiana pomysłów, doświadczeń  zainspirowała aktywność społeczną.

Polecane strony: Facebook - Klub Wolontariuszy/Iskierka ( Grupa otwarta ) - relacja z podejmowanych działań, w tym fotoreportaże, filmy.

YouTube – Klub Wolontariuszy Iskierka – 11 filmów – w nich wywiady z ważnymi osobami, autorytetami znanymi w naszym mieście.

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...