Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.

Lekcja angielskiego w teatrze

W środę uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu anglojęzycznym w warszawskim teatrze Studio Buffo. Obejrzeli oni sztukę Oscara Wilde'a pt. Canterville Ghost (Duch z Canterville).

Historia skreślona mistrzowskim piórem irlandzkiego pisarza opowiada o starym nawiedzonym zamczysku, którego właściciel próbuje sprzedać kłopotliwą posiadłość. Jest on jednak powstrzymywany przez ducha zamku, który nie pozwala na oddanie posiadłości w obce ręce. Akcja sztuki zapętla się z minuty na minutę, gdy okazuje się, że zamek zostaje kupiony przez pragmatycznych Amerykanów, którzy nie zważają na problemy związane z tajemniczym lokatorem. Jak to zwykle u Oscara Wilde'a bywa sztuka jest naszpikowana zabawnymi dialogami, złośliwą satyrą i komizmem sytuacyjnym. Nasi uczniowie bawili się świetnie, a przy tym mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe. Zachęcamy do uczestniczenia w kolejnych wyjazdach do teatru na sztuki w języku angielskim. 

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...