Przerwy w szkole

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
przerwa obiadowa
5. 11.50 - 12.35
przerwa obiadowa
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.40 - 15.25

Na stronie

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

Uczniowie Jedynki Stypendystami Marszałka Województwa Mazowieckiego

Miło nam poinformować, że dwoje uczniów naszego gimnazjum Mikołaj Radecki (IC) oraz Maja Radecka (II C) otrzyma w tym roku stypendia naukowe przyznane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. Warto dodać, że Mikołaj Radecki otrzymał maksymalną ilość punktów wymaganą w procesie kwalifikacji. Tym samym znalazł się w gronie 36 najzdolniejszych uczniów z terenu całego Mazowsza (zarówno gimnazjalistów jak i uczniów szkół ponadgimnazjalnych), którzy w dniu 27.01.2016 otrzymali dyplomy uznania z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego na uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie.


W ramach tegorocznej edycji Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka, stypendia otrzymało łącznie 640 gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Aby otrzymać stypendium, uczniowie musieli spełnić szereg kryteriów, wśród nich m.in. uzyskać wysoką średnią ocen czy odpowiednie wyniki z testów na zakończenie szkoły podstawowej lub gimnazjum. Na dodatkowe punkty mogli liczyć laureaci i finaliści konkursów lub olimpiad. Mikołaj Radecki był laureatem Konkursu Przyrodniczego MKO oraz finalistą Konkursu z Języka Polskiego  MKO w roku szkolnym 2014/2015.
Otrzymane stypendium uczniowie przeznaczą na realizację projektu naukowego, pod kierunkiem swoich opiekunów: Maja- p. Ewy Chrzanowskiej, Mikołaj- p. Rafała Durasiewicza. Na końcowe efekty musimy poczekać do czerwca, kiedy uczniowie zaprezentują rezultaty swojej pracy. Serdecznie gratulujemy.

 

O szkole

szkola-obraz

Budynek szkoły stoi w północnym krańcu wyspy będącej ośrodkiem najstarszej części miasta. Usytuowany jest przy uliczce otaczającej z trzech stron monumentalną bryłę orientowanej kolegiaty, która stanowi północne zamknięcie wydłużonego rynku.

Więcej...

Patron szkoły

klaudyna

Klaudyna Potocka urodziła się 27 sierpnia 1801 roku w Kórniku, jako córka Ksawerego i Justyny z Dzieduszyckich. Urodziła się w małym domku. Dziś ten pierwszy po lewej stronie budyneczek przyzamkowy, sympatycznie nazywany „Klaudynówką"

Więcej...

Polecane strony

logoPultuskszkola z klasasocrates-comenius

logo-seoZapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji szkoły w ramach programu System Ewaluacji Oświaty.

Więcej...